Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mosjö SK F10-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mosjö SK F10-11.
F10-11
Följ oss för uppdateringar
Hej
Cupen närmar sig och det är en del grejer som behöver fixas så vi får till en så bra och fin cup som möjligt.
Det är alltså 24 lag som kommer vara med på cupen så vi räknar med ca 360 barn och sedan tillkommer tränare och föräldrar så det är MYCKET folk. Alla behöver verkligen hjälpa till speciellt dagen innan och under cup-dagen så hoppas verkligen att så många av er föräldrar hjälper till under hela dagen även om bara halvdag är obligatoriskt.
Vi är medvetna om att det är en seriematch dagen innan, försök hitta samåkning till tjejerna så att så många av er föräldrar kan hjälpa till inför vår cup, tråkigt att inte kunna vara där och heja på våra fantastiska tjejer men så är livet.
Några saker behöver/kan fixas redan nu och dessa saker kommer bli utportionerade på några av er.
- Toastjärn till cup- dagen fixas av Lavin, Alva och Juni
- P-Skyltar som vägvisare till bra parkeringsplatsen 4 st var fixas av Natalie K och Pauline
- Skyltar 1-6 för att märka upp fotbollsplanerna fixas av Elvira
- Lotteriet Fixas av Natalie O och Emelie
- Viola och Julia kommer dagen innan cupen få ta med sig tillbehören till hamburgarna och skära upp och ta med sig till den 9/5.
De första matcherna startar kl. 9 så vi behöver nog vara på plats redan kl. 07
Dagen innan ses vi 17,30
Glöm INTE att lämna in era sponsorgrejer till mig (Pernilla) eller ta med och lämna till Agnes på en träning.
/ Pernilla
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera