Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mälarhöjdens IK Fotboll P-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mälarhöjdens IK Fotboll P-16.
P-16
Följ oss för uppdateringar
Upphittade MIK-tröja efter lördagens match, långärmad och märkt med initialerna CS. Nån som saknar?
Rapportera
Elin kan köpa med sig ett gäng Festis och kan stå och sälja under andra matchen. Även här en lillasyster med…
Rapportera
Kanon Rickard och Karin. Jag tar med mig en termos också, samt två paket mjölk och engångsmuggar.
Rapportera
Vad bra Karin. Jag tar med två termosar med kaffe till sena matcherna. Det ser ju ut att bli kanonväder så allt är upplagt för en riktig fotbollsfest. Syns imorgon!
Rapportera
Hej! Fika inför helgens matcher 😊Vi har en del delicatobollar och några festis kvar sedan förra veckans match. Vore bra att sälja dem denna helg också för de har kort datum och så går vi med lite vinst då efter inköpet.
Kan någon mer ta med kaffetermosar och kanske några fler festis? Och om någon vill baka vore det toppen också såklart! Jag har med mig Hugos lillebror också så kommer kanske inte kunna vara 100% närvarande vid fikabordet. Så om någon mer kan hjälpa till vore det guld. Ses på lördag!
Hej. Vi föräldratränare har ingen koll på fotbollsskolan. Det är MIK som sköter det centralt. I anmälan står det dock att alla som anmäler sig innan 31 maj har en garanterad plats. Har du anmält din son så kan du nog räkna med att han får plats.
Rapportera
Tja! Hur vet man om man fått plats i fotbollsskolan i sommar? Frågat Jaffar men verkar inte komma något svar på mailen där...
Rapportera
Hej Malin, många föräldrar att hålla reda på. Frank är välkommen till första matchen istället, jag skickar inbjudan. Du kan tacka nej till den du fått.
Rapportera
Hej Christian! Jag pratade med en av tränarna hos er i måndags att Frank kan bara vara med första timmen - dvs 14-15. Men vi fick anmälan 14.30 till 15 matchen. Kan Frank komma 13.30 istället?
Rapportera
Hej!
RapporteraÄr det några P-16 som ska gå Fotbollsskolan nästa vecka?