Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Madesjö IF 2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Madesjö IF 2015.
2015
Följ oss för uppdateringar
Hej! 😊
Vi ledare har idag haft ett möte så här kommer lite information.
Nicole kommer ha huvudansvaret för träningarna och vi andra (Rebecka, Maja, Erik och Lina) hjälper till i den mån vi kan. Två till föräldrar, Sofie och Daniel, har även sagt att de kan hjälpa till. Är det fler föräldrar eller kanske någon annan anhörig som vill hjälpa till är vi väldigt tacksamma för det.
Lina kommer ha ansvaret för hemsidan och kontakten med er föräldrar.
Vi skulle behöva någon som är ekonominansvarig. Det innebär att man kommer ha ansvaret för lagets ekonomi och ansvaret sen när vi börjar sälja bingolotter m.m. Är det någon som är intresserad av detta får ni gärna höra av er så kan vi ge mer information om vad det innebär. Kanske någon som inte känner att just lära ut fotboll är dennes grej men ändå vill hjälpa till och vara delaktig 😊
Ni ska (förhoppningsvis) ha fått ett mail om anmälan till träning. Vi kommer testa detta ett tag och se hur det fungerar. Hör av er om ni inte fått något mail.
Vi tänker att det vore roligt att ta ett lagfoto samt enskilda foton på tjejerna som vi kan lägga upp på hemsidan. Är det någon som inte vill att ens barn ska vara med på bild eller om någon utav tjejerna själva inte vill kan ni höra av er till Lina.
Vi bestämde även att vi fortsätter med att föräldrarna lämnar barnen i omklädningsrummet. Vi har kontaktuppgifter till er föräldrar om det skulle hända något under träningen. Hoppas det känns okej för alla.
Vi ser fram emot att se tjejerna utvecklas både på och utanför planen. Det viktigaste för oss är att tjejerna har roligt och att alla känner sig välkomna och delaktiga.
Hör gärna av er om ni har frågor eller funderingar eller om något inte känns bra.
Lina 0702786507
/ Ledarna genom Lina
| Ljungbyholms GOIF 2 (borta) | 10 maj, 17:00 |
| Lindsdals IF 4 (borta) | 10 maj, 17:00 |
| Träning | 11 maj, 17:45 |
| Träning | 13 maj, 17:45 |
| IFK Kalmar 6 (hemma) | 13 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera