Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Midas IBK PF 15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Midas IBK PF 15/16.
PF 15/16
Följ oss för uppdateringar
Vilken säsong vi har haft. Första säsongen 4mot4. Det har varit många tuffa matcher, mycket att lära och många utmaningar.
Barnen har utvecklats mycket. Vilket har varit så kul att se! Framförallt passningar och positioner har blivit mycket bättre under säsongens gång.
Idag hade vi en riktig toppendag tillsammans som avslutning på denna säsong. Vi tittade på herrmatchen, sålde bollar och hejade! Efter matchen blev det en promenad ner till Unes för middag med hamburgare och glass till efterrätt. Så kul att umgås lite och ha kul.
Assar och Stella fick pris för att dom deltagit på flest träningar under säsongen. Grattis till dom!
Nu är det klubbavslutningen som återstår, midasdagen med skobandy innan vi rundar av helt!
Grymt jobbat alla barn🌟
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera