Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mesta IBK 10/11-laget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mesta IBK 10/11-laget.
10/11-laget
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu på söndag så kör vi igång matchandet för säsongen. Vi har anmält 1 lag och vi kommer att spela 3 matcher under dagen.
Vi har nu fått spelschemat och det bör nu vara fastställt efter lite korrigeringar.
Spelschema
Kl. 09.45 Vallentuna IBK P10 svart - Mesta IBK (Plan 1)
Kl. 10.30 Åkersberga IBF P10-1 - Mesta IBK (Plan 1)
Kl. 14.15 Tyresö Trollbäcken IBK - Mesta IBK (Plan 2)
Vi samlas på plats i Österåkers Multihall kl 8.50.
Se till att ha med lite mellis under dagen och något enkelt att stoppa sig mellan match 1 och 2 som kommer spelas efter varann. Efter andra matchen finns gott om tid för lunchintag. Kommer även finnas kiosk på plats i hallen.
Mer info om cupen finns att läsa på deras hemsida, https://www.cupmate.nu/cup/ackerscupen
OBS! Det är fortfarande några som inte har betalt in Medlems-/licesnavgiften för 22/23. Den måste vara betald och registrerad hos förbundet om man ska få spela cupen.
Avgiften för födda 2010/2011 är det 750:-, vilket inkluderar både själva medlemsavgiften och spelarlicens.
Har man anmält sig och ska vara med på söndag så måste avgiften Swishas in omgående till nummer: 123 240 73 51 Märk betalningen med spelarens namn, personnummer och lag. (så får vi hoppas att betalningen hinner registreras)
Mvh
Ledarna
| Gothia cup | 3 jan, 11:15 |
| Surahammars IBF (hemma) | 11 jan, 10:00 |
| Strängnäs IBK (hemma) | 17 jan, 12:30 |
| Telge SIBK (borta) | 31 jan, 13:30 |
| Onyx IBS (hemma) | 7 feb, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera