Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Matfors IF P-08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Matfors IF P-08.
P-08
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har fått möjligheten att tjäna pengar på ett bra och roligt sätt under vintern utan att sälja något.
Vi kommer att jobba på Folkan när det är filmvisning med att ta entré, poppa och sälja popcorn och godis samt städa efter att filmen är slut. Arbetspasset ta ca 4,5-5 timmar och börjar 90 min innan filmen börjar och slutar när man städat klart efter filmen. Det är bara ett arbetspass per barn och det finns alltid någon från styrelsen på plats (jag eller Carina Svanberg) Vi behöver inte göra några inköp - det är bara att komma till sitt pass utan förberedelser.
Detta ger oss ett välkommet tillskott till lagkassan på 7000 kr. GRYMT BRA!
Ni är tilldelade arbetspass enl. nedan och byter sinsemellan om ni inte kan. Meddela mig era byten så har vi koll på vilka som kommer.
21/11, Elias, William. Kl. 17,30 (Filmen börjar kl. 19,00)
1/12, Algot, Sigge. Kl. 11,30, (Filmen börjar kl.13,00)
13/12, Alve, Felix H. Kl. 17,30 (Filmen börjar kl. 19,00)
26/12, Albin B, Emil. Kl. 17,30 (Filmen börjar kl. 19,00)
29/12, Ludvig, Alexander. Kl. 11,30 (Filmen börjar kl. 13,00)
16/1, Samuel, Lukas T. Kl. 17,30 (Filmen börjar kl. 19,00)
26/1, Albin P, Benne. Kl. 11,30 (Filmen börjar kl. 13,00)
Hoppas Ni också ser positivt på detta. Fint om det kommer in lite extra pengar så vi kan åka iväg på en längre cup till sommaren. PS: Ni får självklart se på filmen när ni jobbar :)
Inga kommande aktiviteter
Jag skulle behöva byta pass med någon eftersom vi har jobbkonferens den kvällen. Någon som kan tänka sig byta?
RapporteraRapportera
Vi kan byta med dig Åsa öm det underlättar.
RapporteraRapportera
Tack gärna, jag tar den 29 dec så tar ni 21 nov. 👍
RapporteraRapportera
Jättebra! Då anmäler vi härmed detta byte 😊.
RapporteraRapportera
Jag skulle oxå behöva byta ,vi är bortresta helgen när vi har, 1/12. Nån som kan?
RapporteraRapportera
Vi kan byta mer er Kristina, vi är bortresta den 26/1 då vi har vårt pass!
RapporteraRapportera
Toppen Sara då tar vi 26/1😊
RapporteraRapportera