Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Göteborgs AFK Marvels U-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Göteborgs AFK Marvels U-13.
U-13
Följ oss för uppdateringar
På måndag den 19 drar officiellt säsong 2026 igång, hoppas alla har haft en skön julledighet och är taggande på ett nytt härligt fotbollsår. Jan och februari tränar vi helt utan skydd och sen drar vi på oss hjälmar till att börja med i mars. Se till att ha med skor både för barmark och konstgräs dom kommande veckorna eftersom vår plan inte underhålls via skottning etc så det är inte säkert att all träning kommer ske på planen. Min målsättning för iår är att vi ska kunna delta på fler cuper än vi gjorde förra året och att vi ska bli fler spelare såklart. Här kan ni spelare hjälpa till redan nu. Ta med en kompis till träningen och sprid till era klasskamrater vilka fantastiskt sport ni håller med och hur kul vi har. Och till alla föräldrar så vill jag säga att vill man hjälpa till på något sätt så är alla som vill välkomna med det. Vill man börja coacha kan man medela mig om det så ska jag se till att ni får plats på en ledarutbildning. Jag kommer under året leta efter någon som vill ta över min roll som Head Coach då jag har bestämt att det här kommer bli min sista säsong som jag coachar U13. Jag känner att jag gett allt jag kan och jag behöver ta en paus. Men ni får stå ut med mig ett år till jag vill bara förbereda alla på att jag kommer sluta så att det inte blir en överraskning vid slutet av året.
Men nu ser jag fram emot den här säsongen och jag lovar att det kommer bli roliga, givande och utmanande träningar under året. Vi ska bli ett starkt och svårslaget gäng ute på plan iår genom att starkt lagbygge och go sammanhållning.
Vi ses på plan
| Träning | 25 feb, 18:30 |
| Föräldrarmöte 2026 | 2 mar, 18:15 |
| Träning | 2 mar, 18:30 |
| Träning | 4 mar, 18:30 |
| Träning | 9 mar, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera