Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Marks HK F16/15 (2009/2010)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Marks HK F16/15 (2009/2010).
F16/15 (2009/2010)
Följ oss för uppdateringar
Marks HK har tagit fram riktlinjer och policys för tävlings- och träningsverksamhet med hänsyn till Coronapandemin. Vidtagna åtgärder och hantering bygger på Folkhälsomyndighetens föreskrifter och allmänna råd genom Svenska Handbollsförbundet. Riktlinjerna utgår från att ledare, spelare och föräldrar gör sitt yttersta att följa de bestämmelser som gäller för att begränsa smittspridningen av Covid-19.
Den som är matchvärd har några nya riktlinjer att förhålla sig till och det finns samlat i dokumentet ” Riktlinjer för matcher_pandemin_jan2022” som du hittar bland Dokument. Jag, Jenny, är matchvärd nu på söndag.
Publik är välkommen men det kan vara bra för alla att känna till att:
* Håll avstånd, tvätta händerna ofta och stanna hemma om du har symptom på Covid
* Hemmalagets respektive bortalagets publik hänvisas till olika delar av läktaren. Se vad som gäller för Hyssnahallen respektive Arenahallen på plats om du kommer som besökare.
* Publik ombeds att anlända vid matchstart och vänta till föregående publik lämnat läktaren. Så kom ganska så tätt inpå att matchen börjar.
Det kommer inte att vara någon kiosk på söndag.
Hälsiningar
Jenny Sörling
| Tygrikesnatta | 3 jan |
| Träning | 8 jan, 19:30 |
| Torslanda HK Vit (borta) | 10 jan, 17:30 |
| Träning | 13 jan, 20:00 |
| Träning | 15 jan, 19:30 |
| 18 dec | Helgens matcher (v.51) |
| 11 dec | Helgens matcher (v.50) |
| 4 dec | Helgens matcher (v.49) |
| 27 nov | Helgens matcher (v.48) |
| 23 nov | Årsmöte 27 nov i Spegelsalen |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera