Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK P-10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mariebo IK P-10.
P-10
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Då är det dags att sätta igång med Newbodyförsäljningen som kommer äga rum under perioden v35-38.
För att komma igång måste ni (som inte valt att friköpa er) gå in på den här länken REGISTRERING och registrera er som säljare (OBS registrera er med barnets namn)
Här finns en checklista där ni kan läsa mer om hur försäljningen går till Checklista Säljare
QR-kod och kataloger
Nytt för i år är att varje säljare har en egen QR-kod så kunderna lätt kan få tillgång till den personliga webshopen. Den används tillsammans med säljarens säljkod.
Kataloger finns att hämta i klubbstugan sorterade per lag så hämta ut en sådan och glöm inte att "dela shop", se mer info på checklistan ovan.
All info om att dela shopen, lägga in beställningar, hantera beställningar och klarmarkera beställningar finns på checklistan.
När det är dags för betalning:
• Betalning sker i efterhand när alla produkter är levererade och utlämnade till beställare.
• Varje enskild säljare ansvarar för att hämta in betalning från sina köpare för att i sin tur swisha totalsumman för sin försäljning till mig som lagansvarig till 0738-537875.
Hör av er om ni har några frågor och lycka till med försäljningen!
/Markus
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera