Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebergs IK P2020
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mariebergs IK P2020.
P2020
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi vill skicka lite information inför avslutningen av året och inför starten av nästa säsong.
Nästa vecka har vi sista träningen innan jul, och då avslutar vi med lite fika tillsammans. Hoppas så många som möjligt kan vara med!
Sen kör vi lite uppehåll och startar igen efter jul lördagen den 10/1.
Från och med nästa år blir vi ett fotbollslag, vilket innebär några förändringar från Bollkul:
• Benskydd ska användas på träningarna.
• Vi kommer att börja skicka ut kallelser inför varje träning, som vi vill att ni svarar på så att vi vet hur många som kommer.
Vi planerar även att kalla till ett föräldramöte i januari, mer information om det kommer.
Inför nästa säsong vill vi gärna bli fler spelare i laget, så sprid gärna ordet till kompisar som kan vara sugna på att börja spela fotboll!
För att vi ska ha uppdaterade uppgifter i laget.se vill vi att ni som inte planerar att fortsätta efter årsskiftet meddelar oss. Då kan vi ta bort spelare som slutat eller som istället bytt till Bollkul P/F21.
Hör gärna av er om ni har några frågor.
Vänliga hälsningar
Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera