Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Månsarps IBK B-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Månsarps IBK B-lag Herrar.
B-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Dessa har anmält sitt intresse till Gothia: Alexander, Martin L, Patric, Sebastian, Mattias, Tom , Simon S, Martin H, Edvin, Marcus, Gustaf, Oliver, Martin K, Willem, Joel.
Nej: Magnus, Viktor, Emil, Jakob, Bashir, Rasmus
Dock återstår 2 viktiga frågor innan cupdeltagande.
1. Truppen måste vara minst 13 man tycker jag för att man ska orka i en cup, för få just nu.
2. Ledare ? jag själv har ju sagt att jag inte kan. Men ingen annan har heller anmält sitt intresse för att delta.
Sista anmälan till Gothia är ju 10/11 som nämnt innan. Jag håller detta öppet t o m Fredag 3/11, sedan släpper jag det.
Kom ihåg också att detta ska betalas under November
Håller med om att din frågeställning gällande nr 1, antal anmälda spelare behöver vara omkring 11-13 spelare för att överhuvudtaget åka. Efter det, om det finns tillräckligt med spelare, så skulle det ju vara ett möte ! Där diskuterar vi fram, spelare och föräldrar, hur vi löser Ledare, transporter, boende, träningar inför Gothia, dräkter, medicinväsk/skadehantering etc etc
RapporteraHar noterat att du, Daniel, har sagt att du inte kan följa med men kommer Niklas Nero vara med ? det är ju viktigt att veta iochmed valet av assisterande alternativt om det behövs en Head-coach.
SPELARE/FÖRÄLDRAR se nu till att svara Daniel, så han slipper skicka ut dessa påminnelser, det är ALLMÄNT HYFS att åtminstone svara ja eller nej när han skickar ut förfrågan
Tack för ordet // Niklas K
Rapportera