Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Malmköpings IF P09/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Malmköpings IF P09/12.
P09/12
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Till helgen är det säsongens första match.
Likt föregående år så kommer det separata kallelser inför varje match. Den kommer att skickas ut kort efter torsdagens träning. Svarstiden för kallelsen är senast fredag klockan 18 men vi vill gärna att man svarar omgående så vi så snabbt som möjligt ser att vi får ihop lag. Som vi nämnt i tidigare utskick så är vi en tunn trupp och några återbud innebär att vi förmodligen inte kan genomföra matchen.
I kallelsen finns några alternativ som är viktiga att svara på. Om man åker direkt eller kommer till samling samt om man har tillgång till bil eller behöver skjuts. Det är inte självklart att det alltid finns platser i bilar som går från IP. Här måste ni som föräldrar försäkra er om detta, det är inte ledares ansvar.
Till kommande hemmamatcher kommer vi även att behöva hjälp att bemanna kiosken samt ha en matchvärd (krav från förbundet). Mer info om detta i separat utskick.
Nu kör vi 😃
Träning | 3 jun, 18:00 |
Nyköpings BIS P10 (borta) | 4 jun, 20:00 |
Bortamatch mot Nyköpings BIS P10 | 4 jun, 20:00 |
Stallarholmens SK P10 Grön (hemma) | 10 jun, 19:00 |
Träning | 12 jun, 18:00 |
Jag kan ta ansvar för kiosken om ni tycker det skulle funka
RapporteraRapportera
Charlie kan komma på matchen men vi har ingen bil så om det finns möjlighet att han får åka med någon
Rapportera. Isåfall tar han bussen från sparreholm till malmköping.
Rapportera
Ser ut som det finns skjutsar så Charlie kan ta sig till IP, 12.30.
RapporteraRapportera
Jag kan hämta upp Charlie i sparre där jag släpper av honom vid 1205 på söndag.
Rapportera👍
Rapportera
Tack så jättemycket, finns det möjlighet att han får skjuts tillbaka till sparreholm efteråt oxå? Annars tar han bussen.
RapporteraRapportera
Våra planer efter matchen är just nu lite oklara.
RapporteraOm vi ska hem så kan han självklart åka med oss. Annars ser vi till att han minst kommer till Malmköping.
Rapportera
Okej då vet vi.
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraManne har skjutits hem från matchen imorgon men finns det plats för Manne i någon bil dit?
Mvh Karin
Rapportera
Manne kan åka med oss till matchen! Med vänlig hälsning, Evelina
RapporteraRapportera