Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mallbackens IF Sunne F13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mallbackens IF Sunne F13/14.
F13/14
Följ oss för uppdateringar
Måndag igen och vad är bättre än att inleda veckan med ett riktigt roligt fotbollsbesked? Vår klass, den för tjejer födda 2011 och 2012, är fulltecknad på sommarlandscupen och vi kommer få möta lag från både IFK Skoghall, Åsebro IF, Lekebergs IF och Östansbo IS. Det är 95 dagar kvar till cupen startar, så det är bara till att börja räkna ned ;D
Andra nyheter:
På långfredagen den 7 april har jag lagt in en timmes träning på konstgräset i Sunne mellan klockan 10.30-11.30. Vi värmer upp och spelar matcher, som förberedelse inför cupen på påskdagen.
Och på tal om matcher – lördag den 15 april, alltså helgen efter påskdagscupen, är vi välkomna till Arvika för att spela, eventuellt kan det bli fler än en match, men det får vi återkomma med mer information om. Det kan också bli så att vi får åka med två lag. I första hand kommer de tjejer som inte spelar på påskdagscupen få förtur till de matcherna. Så ni kan sätta en liten bock även för den 15 april i kalendern.
Kämpa på med lottförsäljningen! Det är många lag som säljer riktigt bra, och utan att veta exakt tror jag mig se att det är stenhårt i kampen om den här lagaktiviteten. Så kämpa på, uppmana era tjejer att gå ut och sälja!
| Poolspel futsal | 4 jan, 09:00 |
| Futsalmatch MIF grön-MIF vit | 6 jan, 16:30 |
| Träning | 13 jan, 16:00 |
| Träning | 14 jan, 16:30 |
| Träning | 20 jan, 16:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera