Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mälarstaden Västerås IF Pojkar 2012/2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mälarstaden Västerås IF Pojkar 2012/2013.
Pojkar 2012/2013
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nästa fredag är det dags att åka på cup, äntligen! Vår tanke är att vi kommer lämna Västerås 14:30 för att ha marginal om något skulle uppstå på vägen. De som åker från Eskilstuna tänker vi kommer lösa transport dit själva, ni behöver vara på plats senast 16:00.
Vi spelar första matchen 17:10 på fredagen mot SMÅ IF i skogsborgshallen. Och det är också där vi tänker att vi samlas till att börja med. Efter matchen kommer vi äta mat på järvenskolan för att sedan bege oss till Lindengymnasiet för att packa in alla grabbarnas grejer.
Vi behöver veta om det är så att någon är i behov av skjuts till och från Katrineholm, samt vilka som kommer finns på plats och kan hjälpa till med logistiken.
Alla ska ha med sig sina matchkläder, uppvärmningströja, samt den svarta vattenflaskan, så kolla upp att ni har allting! Vi kommer ta med vita tröjor.
Packlista:
Luftmadrass eller liknande
Sängkläder
Hygienartiklar
Tofflor
Gympapåse eller liknande för att slippa släpa stora väskor
Mjukiskläder
Löparskor
Matchkläder
Klubba
Glasögon
Vattenflaska
Pyjamas eller något att sova i
Snacks är okej att ta med men får inte ätas på dagarna utan endast på kvällen efter att alla matcher har spelats! Vi vill inte se att någon går runt och äter godis eller liknande. Bars/frukt är ok som intag mellan matcher. Energidryck är heller inte okej, däremot powerade och koffeinfri vitaminwell eller liknande är helt ok!
Resterande matcher under cupen kommer vi informera om löpande vad gäller samlingstider, spelplats osv.
Länk till spelschema finns här:
https://katrineholminnebandy.cupmanager.net/2026/result/team/74471923
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera