Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mossens BK A-lag Herrar

Följ

A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
Mossens BK
Fotboll
A-lag Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 31 okt 2010 niklas

    inget möte och ingen träning imorgon pojkar lr?

    Rapportera

    Rapportera

  • 31 okt 2010 JonasN

    Tjena grabbar, är hemma igen efter en vecka på Sicilien. Träning onsdag som schemat säger eller vad gäller? Hoppas ni hade en bra avslutningsfest! Jag är gärna med om det blir futsal! Ses

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 okt 2010 Viktor B

    Ulf, såg nyheten på förstasidan först efter jag skrev mitt senaste inlägg. Då kan allt som du ser i mailen diskuteras på mötet, sjukt bra! =)

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 okt 2010 Viktor B

    Ulf! Jag har fått en massa mail från Lotta på kansliet då hon inte fått tag på dig. Det handlar om de inomhustider och övriga träningstider som vi blivit tilldelade och om vi verkligen vill ha dem. Vidarebefordrar dem till dig då jag åker till Milano på måndag och inte hinner med att se över det hela..

    Sen vidare till frågan om futsal..
    Vi vill alla spela futsal men det ser i dagsläget ut som att det tillkommer lite kostnader som klubben inte kommer att stå för. För varje match kostar domaren + hallhyran 320 kr vilket vi spelare i sådana fall får betala. Vi kommer vidare även att få stå för domarkostnaderna + planhyra i Södercupen som börjar i mitten av november.

    Alla dessa kostnader är något som klubben inte kalkylerat med och då ekonomin i föreningen idag är extremt ansträngd så finns inget rum för ytterligare utfigter likt dessa.

    Så frågan vi får ställa oss är om vi anser att det är värt att betala dessa pengar för att spela futsal repsektive Södercupen? Vad tycker ni?

    Jag är som sagt i Milano nästa vecka så kommer inte ha någon kontakt med kansliet om truppens åsikter. Se därför till att någon gör det, antingen någon i truppen eller Ulf!

    Angående tränarfrågan så kommer mer information mot slutet av nästa vecka!

    Det var allt. Se nu till att festa ordentligt gubbar! =)

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 okt 2010 Martin

    Bra att du tar tag i de Uffe! Kan inte vi som är hemma på måndag träna ändå? Även om de inte blir nåt möte...?

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 okt 2010 sadik

    aaah champions league =) Hala Madrid!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 okt 2010 sadik

    vi e hemma torsdag kväll

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 okt 2010 Ulf

    Champions league eller!!
    OK, när är ni hemma, när kan vi ha möte? Johannebergscupen börjar ju på ons 10 nov.

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 okt 2010 Sadik

    Jag niko är i milano på måndag. Tror viktor också är i milano då.

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 okt 2010 Patrik #22

    Fixa träning nu, de spritter i benen, vill ut i regnet....

    Rapportera

    Rapportera