Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Myckle IK Dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Myckle IK Dam.
Dam
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vill bara göra en snabb inventering av matchtröjorna. Vi kommer att behålla fjolårets tröjor då vi tror att de flesta kan ha dem. Om det är någon som har felaktig storlek ber jag er tag kontakt med mig via telefon 0705395744.
Kul att vårträningen nu är igång och att så många är med! Å vi hoppas på att fler dyker upp! Hör av er till någon av oss om ni har andra träningar som gör att ni inte kan delta eller om ni har andra funderingar kring kommande säsong.
Fotbollsförbundet har tagit fram en krisplan för kommande fotbollssäsong med anledning av Corona. Gå in på deras hemsida och läs. De har lämnat rekommendationer till distriktsförbunden hur lägre serier ska hanteras. Vi avvaktar Västerbottens fotbollsförbunds beslut kring kommande fotbollssäsong och kör tillsvidare på utifrån nu rådande riktlinjer där träning och träningsmatcher är okej. Ändringar kan dock ske snabbt och det lär blir anledning att återkomma i denna fråga.
/ledarna
| Bureå IF/Burträsk FF (hemma) | 19 maj, 20:15 |
| Träning | 21 maj, 18:30 |
| Lagträff | 22 maj, 16:00 |
| Träning | 25 maj, 19:45 |
| Morön BK (borta) | 26 maj, 20:15 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera