Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Matfors IF P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Matfors IF P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Det är mycket som händer på en gång nu men vi hoppas att om vi ligger i lite nu från början så kan vi ta det lite lugnare sedan.
Arrangemang av Disco är under planerande och slutgiltigt datum kommer att presenteras och då gäller det att vi ställer upp och jobbar vi som kan för att dra in lite pengar till laget.
Likaså har vi fått ett jobb från SCA att städa två stycken virkesavlägg där det handlar om att flytta ris och grenar. 6000 kronor för några timmars jobb om vi hjälps åt. 27 april 17:30 kör vi. Gå in och anmäl er på skickad kallelse eller skriv en kommentar här. Här finns sannolikt chans att få detta som ett återkommande gig om vi gör det bra.
Träningsmatch mot Lucksta söndag 27 april kl 15. Kallelse har gått ut så anmäl er innan onsdag den 23e så att vi ser att vi får ihop ett lag.
Städdag på Thule den 1 maj. Här har vi fyllt lagets platser (Emanuel, Vilgot, Elian).
Föreningsförsäljningar, toappaper och Matforshäften (Ida har redan kommunicerat om detta).
Som sagt. Lite hektiskt just nu men jag tror det blir roligt också. Vi provar att köra träningar även under påsklovet för dem som är hemma. Anmäl er (eller tacka nej) så blir det lättare att planera.
Glad påsk önskar ledarna!
Söråkers FF Söråker P13-14 (hemma) | 29 maj, 11:15 |
GIF Sundsvall P11 (borta) | 31 maj, 15:30 |
Träning | 2 jun, 18:45 |
Träning | 4 jun, 18:45 |
Torpshammars IF (hemma) | 7 jun, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera