Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Madesjö IF 2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Madesjö IF 2013.
2013
Följ oss för uppdateringar
Vi ledare har bestämt att hoppa över onsdagens (28/4) träning på grund av den höga smittorisken som råder nu.
Vi vet att Smålands Fotbollsförbund eller Madesjö IF inte har några restriktioner i dagsläget. Men vi väljer att pausa iallafall en vecka med tjejernas träning.
Styrelsen i Madesjö står bakom beslutet.
Vi vet att tjejerna har sett fram emot att träningarna har börjat igen. Men vi ber er att ha tålamod.
Vi meddelar nästa vecka om hur det blir med träningen på onsdag den 5:e maj.
Men lite glädjande nyheter är att kläderna som tjejerna har beställt har nu kommit! Så fort vi drar igång träningarna så kommer vi att dela ut dom!
Det var något plagg som hade blivit restat men det hinner förhoppningsvis komma till nästa vecka.
Ha det så bra!
//Adam, Jesper, Admir
| Domarutbildning | 18 maj, 17:00 |
| Träning | 19 maj, 17:00 |
| Träning | 21 maj, 18:45 |
| Lindsdals IF 1 (borta) | 23 maj, 16:30 |
| Träning | 26 maj, 17:00 |
Är det träning ikväll?
RapporteraRapportera
Tanken är att vi ska genomföra träningen ikväll. Om inget oförutsett händer! Man vet ju aldrig i dessa tider. Men skulle träningen inte bli av så meddelar vi er.
RapporteraRapportera