Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Myggenäs IBK Utvecklingslag Div4
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Myggenäs IBK Utvecklingslag Div4.
Utvecklingslag Div4
Följ oss för uppdateringar
Hejsan, på måndag är det dags att köra igång med innebandyträningen igen. Denna säsong ser lite annorlunda ut eftersom vi slår ihop div6 med 07/08-laget för att bilda ett lag som vi kallar utvecklingslaget. Vi kommer att spela matcher i division 6 och vi har möjlighet till att träna tre gånger i veckan.
Måndagar 20.30 - 22.00
Onsdagar 19.30 - 21.30
Torsdagar 19:30 - 21.00
På måndagar tränar A-lag och Utvecklingslag var för sig medan vi på onsdagar tränar alla tillsammans då vi vet att många får svårt att delta på torsdagarna pga fotbollsträningar. På torsdagsträningen är det tänkt att utvecklingslaget skall träna men då får de A-lagsspelarna som till exempel missat någon träning eller vill ha tre träningar i veckan vara med, så även detta blir som en träning tillsammans med A-laget.
Vi kommer även att väcka den här sidan på laget.se och all kommunikation kommer att ske här. Vi lägger ut och kallar till aktiviteter som träningar och matcher via laget.se, vi kommer även att förmedla alla former av information och nyheter här. Så ladda ner appen för att kunna få notiserna.
Vi syns på måndag!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera