Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Månsarps IBK P 12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Månsarps IBK P 12.
P 12
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Hoppas ni haft/har en bra sommar men att ni längtar som tokar efter innebandy nu ;)
Vi kommer dra igång sommarträningen igen nästa torsdag den 14/8 kl. 18.00-19.30. Samma upplägg som innan uppehållet dvs vi är ute 30 min och går sidan in i hallen. Viktigt att komma i tid till samlingen 17.50 så vi vi inte halkar efter tidsmässigt direkt.
Tisdag+torsdag gäller fram till och med v.38 och därefter får vi se vad det blir för tider. Som ni kanske vet har Slättenskolans hall blivit försenad och därav kan vi inte träna där så det pågår (i år igen) full planering på tider och hallar för föreningen!
Är det någon som under sommaren kommit på att man inte ska spela denna säsongen är vi tacksamma om ni hör av er till oss ledare så vi kan planera utifrån det annars räknar vi med att alla grabbarna är taggade för fart och fläkt!
Mer info om säsongen kommer ...
SES!!//Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera