Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Månsarps IBK P 11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Månsarps IBK P 11.
P 11
Följ oss för uppdateringar
Ho ho ho i stugorna,
Veckorna rusar på med en väldig fart och halva säsongen har snart gått.
På torsdag är det bowling och det finns några extra platser i bilar om man vill. Från Norrahammar sportcenter finns 8 platser och vi åker därifrån vid 17.50. Sms till Simon 073-809 01 39 om man vill ha skjuts. Från Taberg finns 2 platser. Kontakta Jocke 076 - 316 88 17.
Se kallelse för mer detaljerad info om bowling.
Nästa veckas träningar ( v.51) ser lite annorlunda ut. På tisdagen den 20/12 har vi tagit en egen träningstid i Barnarp idrottshall 19.00-20.00. Info kommer i kallelse.
Onsdagen den 21/12 är träningstiden som vanligt men vi samlas 18.50 för ombyte och vid 19.00 går vi ner i klubblokalen och har teori. Info kommer finnas i kallelse.
Torsdagen den 22/12 träning i Slättentältet ställer vi in.
Om allt går som det ska så kommer vi få lite mer info om cupen dom närmsta dagarna med spelschema och tider. Så håll utkik.
Vi tar sen jul & nyårsledigt och startar träningar igen tisdagen den 10 Januari, V.2.
Ha en fortsatt go lucia kväll!
// Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Ville och Anton bokade. 1 plats kvar
RapporteraRapportera
Fullbokat
RapporteraRapportera
2 lediga platser i min bil ikväll pga återbud. Först till kvarn
RapporteraRapportera
Fullbokat igen.
RapporteraRapportera