Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mossens BK P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mossens BK P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej, lite info inför Mossendagen!
"Mossendagen är en mysig och trevlig tillställning. Man grillar, fikar, spelar fotboll och umgås, hoppas alla kan komma!"
. Thomas Natna.
Vi har blivit ombedda att hjälpa till att sälja fika. VI skall göra det tillsammans med ett annat lag, så det blir knappast en jobbig arbetsuppgift. Det är bra om de som kan tar med lite bullar, sockerkaka eller annat som passar. Vi skall träffas kl 09 och tillsammans med det andra laget bestämma vem som tar vilken tid i kaffebåset.
Ebbe informerade vid söndagens träning att spelarna framgent skall ha lika lagkläder, dvs. Mossenkläder.
Detta för att öka lagkänsla och vi-känsla. En alldeles utmärkt ide!
Det går bra att beställa eller köpa på Mossendagen.
Vi skulle också bidra med lotterivinster. Vi har redan fått ihop tillräckligt och de är inlämnade på Mossen.
Så detta är löst.
Vi har också diskuterat att vi borde vara 4 lagföräldrar. Är trevligt att vi är fler som är engagerade och om vi är flera innebär det också att ev. insatser kan fördelas på fler, vilket är vettigt, det är ju inte alltid som alla kan.
Hoppas vi ses på Lördag kl 09.
Mossen P12 genom Fredrik Jahn ( fredrik@minaffarstv.se ) 0735-229988
| Träning | 22 maj, 17:00 |
| Hjuviks AIK P2012 blå (borta) | 23 maj, 16:00 |
| Mölnlycke IF P12 Gul (borta) | 23 maj, 16:15 |
| Nol IK (hemma) | 24 maj, 15:00 |
| Klubb-träff | 26 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera