Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Luleå Friidrottsförening Grupp 18: Födda 13-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Luleå Friidrottsförening Grupp 18: Födda 13-14.
Grupp 18: Födda 13-14
Följ oss för uppdateringar
I kalendern är det utsatt träningstider fram till och med slutet av april. Återkommer när vi går över till uteträningar, men nu kör vi inne på Arcus till slutet av april.
Inställda träningar
Notera att det inte är träning följande måndagar:
V.8 – måndag, 19 februari är det ingen träning
v.14 – Måndag, 1 april är det ingen träning
Tävling
I slutet av januari (27-28 jan) ordnar föreningen Arcusspelen. Information om tävlingen och anmälan, se nedan länk. Notera att sista anmälningsdag är söndag den 21 januari. Går att vara med på en eller flera grenar.
https://www.laget.se/LuleaFriidrottsforening/News/7493911/Inbjudan-Arcusspelen-och-oppna-IDM
Meddela fortsättning
Skicka e-post, sms eller ring mig ifall ert barn inte avser att fortsätta med friidrotten. Detta så att planering underlättas och att vi kan se över ifall andra barn från kölistan ska erbjudas plats i gruppen.
Om måndagar är en dålig träningsdag så kan det också finnas möjlighet att börja träna med någon av de andra grupperna.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera