Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Lockerud Mariestad P 13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Lockerud Mariestad P 13.
P 13
Följ oss för uppdateringar
Ni har ju under året inte funnits med i de insatser som försäljning av Sverigelotter och Bingolotter etc vi haft för att täcka kostnader istället för arbetskraft på Vänerns Pärla Cup och Caféförsäljnng tidigare inbringat.
Vi skulle under våren haft en drive med toapappersförsäljning för hela föreningen där varje spelare skulle sälja 4 säckar a´300 kronor men styrelsen har ändrat det beslutet till att vi kommer dela de 150 säckar som finns kvar av höstens tänkta föreningsförsäljning som inte kunde genomföras som tänkt var via Café och matcher.
Vi har fördelat de 150 säckarna efter antal spelare i lagen
Så för ert lag gäller 13 säckar a´300 kr som ni ska distribuera ut i laget. (Räknat på 26 spelare som finns registrerade på laget.se)
En ansvarig person hör av er till mig via 070-4439317 eller staffan@lockerud.nu så bestämmer vi en dag då hela ransonen hämtas ut.
Laget tar in pengar och betalar via bankgiro 5437-8450. Märk toa och vilket lag.
Laget väljer själv hur man delar på säckar eftersom inte alla ens behöver sälja/köpa varsin. Men ett förslag att de som ej tar säck papper får stå först i kön till ev. arbetsinsatser under våren som kan komma som inkomstbringande för föreningen.
Frågor till undertecknad och försök gärna få den avklarad snarast.
(deadline 14/1)
Inga kommande aktiviteter