Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Lockerud Mariestad Juniorgrupp Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Lockerud Mariestad Juniorgrupp Herr.
Juniorgrupp Herr
Följ oss för uppdateringar
Eftersom flera serier nu är inställda och JAS och USM 16 inte har några fasta startdatum ännu så har vi ledare beslutat att växla ner aktiviteterna en aning. Vi kommer att träna Tisdag och Torsdag i fortsättningen, dels för att bibehålla en hög träningsnärvaro dels för att för att behålla suget hos killarna. När vi vet mer om startdatum på seriespel och slutspel kommer vi besluta om att växla upp igen. Vi kommer att träna två träningar per vecka tills vidare.
Vi önskar också att samla in dräkter denna vecka för att förbereda för en närstående säsongsavslutning. Ta med dem till träningarna denna vecka och lämna till ledarna.
Träningar from 9/3
Tisdag 17.00-18.20
Torsdag 18.30-20.00
Vi ses imorgonoch på torsdag!
//Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera