Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Lockerud Mariestad P 15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Lockerud Mariestad P 15.
P 15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu har spelschemat kommit för Hammaröcupen.
Bifogar därför ett preliminärt spelschema. Samling för respektive lag 45 min på plats i Karlstad i den hall man spelar första matchen. För att se hela schemat med matcherna på cupen, vänligen se länken nedan.
https://www.skoghallsinnebandy.net/start/?ID=169123
Bifogar även lagindelningen till cupen.
Lockerud 1 Lockerud 2
Charles Svante
Frank H Charlie
Neo Ralf
Elias Leo
Elliot Nils
Adrian Gustav
Ville Algot
Julian Frank B
Simon Lex
Lucas Leon
| Föräldrarmatch | 31 mar, 17:00 |
| Igår | GAMEDAY - Kval till SSL |
| 25 mar | GAMEDAY - Kval till SSL, borta i Katrineholm |
| 24 mar | GAMEDAY - Kval till div 1 |
| 22 mar | GAMEDAY - Kval till SSL |
| 22 mar | Information till våra medlemmar |
Hej alla! Ett förtydligande från oss ledare. Maten var inte bra förra gången vi var på cupen, så i år har vi inte bokat någon mat utan alla föräldrar ansvarar för mat till sina barn. Dock försöker vi se till att vi äter samtidigt och i den mån det går gemensamt, vi pratar ihop oss efter första matchen i vardera lag för att då bestämma hur detta ska lösas! //Ledarna
RapporteraRapportera
Hej. Är de någon som skulle kunna få med Leo imorgon ? Jag har feber och ont efter en operation.
RapporteraLeons föräldrar kan ha koll på honom mellan matcherna om han bara kan åka med någon? / Jerry
Rapportera
De löste sig.
RapporteraRapportera
Hej! Elliot har feber så han kommer ej kunna delta imorgon, mvh Marcus
RapporteraRapportera
Hej, va tråkigt. Hälsa Elliot så mycket.
RapporteraRapportera
God morgon. Elias vaknade med halsont och hosta :( så även han får lämna sent återbud. Lycka till laget ha en riktigt rolig dag!
RapporteraRapportera