Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lindome IBK Damjunior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lindome IBK Damjunior.
Damjunior
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vi har denna termin blivit tilldelade att bemanna Almås A caféet under v 49. Se schema förslag för bemanning nedan.
Jag har satt två familjer på varje pass. Man bör vara minst två personer på varje pass (en från varje familj, men gärna någon mer). Om era tjejer bemannar cafét så ska minst en vuxen ändå vara närvarande under hela tiden.
Kan ni inte på er föreslagna tid så byt med någon med en tid ni kan (kontaktuppgifter finns på laget.se). Meddela ändringar i kommentarsfältet, så uppdaterar jag listan.
Instruktioner finns på plats i Almåshallens Café, läs dem!
Ha med 10-15 bitar hembakat till varje pass (kom överens med den ni delar pass med).
Smörgåsar och varmkorv förbereds på plats samt bryggning av kaffe. Saker till det samt instruktioner finns på plats.
Ni som står överst och har första passet för oss: kontakta Marica för att få nyckel till cafét.
Nyckeln ska sedan lämnas över till kommande pass. De som stänger på söndag lämnar nyckeln i skåpet över micron.
För sista passen varje dag är sluttid ungefärlig, se till att deltagare i sista matchen får möjlighet att handla innan ni stänger helt. Gå över och städa läktaren vid behov. Sopa av golvet i caféet, och vid behov även våttorka. Soppåsarna knyts ihop och om ni inte hör något annat, lämnas de inne i caféet.
Sekket, Sargvakter
En gratis kaffe eller dricka gäller endast på representationsmatcherna (Dam, Herr, D1 och H2). Detta står i instruktionerna inne i caféet. För sargvakter vid uppvisande av biljett gäller en dricka och en kexchoklad eller hembakat.
Nyckel till omklädningsrum
Bortalag kvitterar ut nyckel till omklädningsrummen genom att skriva upp sig på listan. Bocka av när nyckeln lämnas tillbaka. Nycklarna ligger antingen framme eller i nedersta lådan under spisen
mvh
Mathias
A-Hallens Café
Fredag 5/12 18:00-21:00 Matilda Litzell Josefin Sannerholm
Lördag 6/12 08:00-10:30 Sofia Andersson Louise Swahn
Lördag 6/12 10:30-13:00 Stina Sjöli Cayenne Torstensson
Lördag 6/12 13:00-15:30 Emilia Söderström Nora Johnsson
Lördag 6/12 15:30-17:45 Matilda Minfjord Astrid Björk
Söndag 7/12 09:15-11:45 Matilda Nielsen Noelle Kollberg
Söndag 7/12 11:45-14:00 Hollie Widell Natalie Barrionuevo
Söndag 7/12 14:00-16:30 Olivia Högström Olivia Ståhl
Undrar ni något är tel nr till Mathias 073-72 77 860, eller till Café-ansvarig, Marica Andersson 0701-974011.
| Träning | 25 nov, 17:40 |
| Träning | 26 nov, 19:15 |
| SDHL Frölunda-Djurgården | 28 nov, 18:20 |
| Julmarknad - Pass 1 | 29 nov, 10:30 |
| Julmarknad - Pass 2 | 29 nov, 12:30 |
|
|
KLUBBFESTEN 2025 |
| 14 nov | VINTERLOTTERIET 2025 |
| 8 nov | KLUBBFESTEN – LINDOME IBK |
| 22 okt | Klubbfesten 2025 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera