Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Linden Hockeyklubb Lag 14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Linden Hockeyklubb Lag 14.
Lag 14
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vi försöker använda ett nytt sätt att boka in målvakter på träning och match där vi gör det i en fil som alla med länken ska kunna skriva i. Förhoppningen att det blir lite enklare att få överblick och planera.
Som vi sa på föräldrarmötet så ser vi gärna att alla någon gång provar att vara målvakt under säsongen. Vi kommer att behöva rotera målvaktsrollen under matchspelandet så det är bra om så många som möjligt iaf testar på träning att stå i mål.
Vår tanke är att den som vill stå på matcherna på helgen också står på onsdagen innan för att träna (om man kan). Vill man prova att stå för första gången så gör man helst det på träningar de udda veckor vi inte har match. Hjälp gärna till prata med ditt barn för vi ser gärna att vi har målvakter på alla träningar.
Filen kommer man åt via denna länk eller via den QR kod som jag kommer att sätta upp på dörren till förrådet.
Målvaktsplanering
| Nordic Youth Trophy | 18 sep, 01:00 |
| JYP | 1 apr, 18:00 |
Kanon, Ebbe vill gärna prova att vara målis nu på lördag. Jag skrev upp "oldstyle" på whiteboarden.
RapporteraRapportera