Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Linden Hockeyklubb Lag 11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Linden Hockeyklubb Lag 11.
Lag 11
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Även om det är mitt i sommaren så har vi börjat med planeringen inför kommande säsong, det är bara en dryg månad tills isen börjar lägga sig igen.
Hemmacup
Vi kommer att stå värdar för en ny hemmacup den 10/9. Det är en endagars cup denna gång så den kommer inte bli riktigt lika intensiv som den vi arrangerade med bravur i våras. Men vi kommer att behöva allas hjälp att rodda med detta även denna gång så reservera datumet i kalendern redan nu.
Föräldramöte
Vi kommer att ha ett föräldramöte samma vecka som det är hockeyvecka hemma, dvs v 32, kallelse kommer.
Kioskpass
Jag kan redan nu berätta att vi har första kioskveckan v 35 och vi delar vecka med lag 15, precis som förra året. vi har även veckorna 42, 49, 4 och 11
Truppen
För att underlätta planeringen för tränarna så är det viktigt att vi får information om det är någon som inte kommer att fortsätta till hösten, vilket vi inte hoppas förstås.
Sponsorer
Vi söker sponsorer under säsongen för att kunna finasniera externa tränare till träningarna. Vi har fått in några som sponsrar redan som vi är väldigt tacksamma för det är bland annat, FD-Bygg, Ryds Glas, Karl Hedin AB, Björn Andreasson Måleri, Tollco och DC Tilly. Vi är i behov av fler sponsorer, hör av er till någon av oss ledare så berättar vi mer.
Njut av sommaren så ses vi snart!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera