Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Linden Hockeyklubb A-pojk
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Linden Hockeyklubb A-pojk.
A-pojk
Följ oss för uppdateringar
God kväll alla föräldrar och framförallt alla ungdomar i U16.
Först av allt vill vi tränare tacka för en grymt bra genomförd cup där vi tävlade till oss en bronspeng som en avslutning på en väldigt bra säsong!
Vi tränare är enormt stolta över vad vi nu skickar vidare till nästa års j18-lag.
Fr o m imorgon kommer ni som är kvar i Linden läggas in på lagets sida för j18 och vi som varit med er sen hockeyskolan önskar er alla lycka till i era framtida karriärer.
Ni som ska fortsätta era hockeykarriärer på annat håll önskar vi lycka till.
Träningsdagar för j18 kommer vara tis, ons, tors och lördag, fredagar kommer vara till för team building.
Ni är ett underbart gäng och det har varit fantastisk att ha haft hand om er! ❤️
Mvh
Tränarna
Stort tack för allt ni gjort för laget under alla år! Engagemang, tid och oerhörd glädje! Väldigt få tillfällen sedan hockeyskolan som Lucas inte velat åka till träningen och det säger ALLT!
RapporteraRapportera
Stort tack till er alla runt laget - tränarna, materialare och lagledare för all tid ni har lagt ner på träningar, matcher och cuper. Det har varit så roligt att följa grabbarna och deras utveckling, mycket tack vare ert engagemang.
RapporteraTack alla spelare, föräldrar och syskon för alla fina minnen ❤️
Rapportera