Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lekstorps IF P2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lekstorps IF P2014.
P2014
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Fått till oss lite frågetecken och kritik gällande byten under gröns match.
Såklart att vi tränare oxå gör missar ibland trots att vi försöker tänka på allt. Intentionen är alltid att det ska vara rättvist och roligt. Tanken var 10 min byten för att få rotation och att vit skulle finnas som avlastning om det skulle krisa.
Under matchens gång/slutskede blev situationen så att flera hade ont/skador/trötthet vilken gjorde att vit fick kastas in. Vi ställde frågan till de som satt om de var i skick att spela innan detta gjordes (med nekande svar från spelarna). Och spelarens egna hälsa går alltid först.
Som sagt är målet alltid att alla ska få lika mycket delaktighet och ha roligt. Har vi missat i detta ber vi givetvis om ursäkt och tar med oss detta i framtiden!
mvh Tommy & Edson
| Marieholm IK Röd (borta) | 16 maj, 13:30 |
| Marieholm IK Svart (borta) | 16 maj, 14:45 |
| Träning | 17 maj, 09:00 |
| Träning | 19 maj, 17:30 |
| Träning | 20 maj, 17:30 |
❤️
RapporteraRapportera
Självklart går spelarnas hälsa först. Bra tänkt👌
RapporteraRapportera