Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Osby Ledare IBK Osby
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Osby Ledare IBK Osby.
Ledare IBK Osby
Följ oss för uppdateringar
Till er alla underbara tränare och lagledare som gör ett enastående jobb nu under pandemin.
Det är mycket tråkigt att vi måste ställa in många matcher/träningar pga många sjuka eller sitter i karantän.
När det gäller träningar så glöm ej meddela lagen efter eller innan om era träningar ställs in. Meddela så fort ni vet så kanske nåt lag vill ha mer träning.
När det gäller hemma matcher så försök genomför matcherna in i det sista. (Har full förståelse om man saknar många spelare). Går det så kolla gärna med era tränar/lagledare kollegor i de andra lagen för att få ihop det. Det viktigaste är att vi inte skall vara dumdristiga. Hälsan går före.
Det ni skall göra inför hemmamatcherna är att ni som har endast en match röd nivå skall dela upp publiken genom att hemma publiken går genom kiosk/kansliet till den borte läktaren och att borta laget tar första läktaren.
Ni som har poolspel delar upp läktaren och ingångar efter era behov. Peter Augustsson och ledare ger jag lite extra kred till då de/vi löste det med covidpass samt att lagen hade delats upp på läktaren per lag.
Tycker att vi kör covidpass på alla hemma matcher fortfarande. Kan ni inte lösa två personer som kan kolla det vid entrén samt visa var publiken skall sitta så hör gärna av er.
Sen det viktigaste är att meddela mig och Maria Björkheim om matcher flyttas. Samt glöm ej uppdatera era kalendrar då jag följer alla lag, så jag kan tillsätta domare. Särskilt nu när många matcher flyttas
Tack för mig. Hör av er om några frågor finnes.
Magnus Henriksson
Inga kommande aktiviteter
| 26 dec | Välbesökt annandagsbandy |
| 16 dec | Annandagsbandy |
| 6 dec | En populär superfredag |
| 1 dec | Superfredag 5/12! |
| 19 nov | Syskonen som brinner för innebandy |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera