Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Laxarby IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Laxarby IF.
Laxarby IF
Följ oss för uppdateringar
På söndag 22/4, spelar vårt damlag sin första seriematch för året, och det börjar med derby direkt då de möter Dals Långeds IK på bortaplan.
Vi hoppas att laget kan göra en bättre säsong än den förra, och att laget kan utvecklas då det är ett mycket ungt lag, med undantag för några mer rutinerade spelare.
För året har några nya ansikten tillkommit, därtill har vi ett par som vi räknar med gör comeback efter att varit skadade under fjolåret, men även ett par har lämnat LIF. Sammantaget ser det ut som om alla tagit ett kliv framåt och främst då lagets unga spelare blivit ett år äldre och "tuffat" till sig.
Vi önskar stort LYCKA TILL!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera