Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Laxarby IF A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Laxarby IF A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringar
Preliminärt om träningar den här veckan, v. 41:
Förhoppningsvis träning i Skåpafors torsdag 10/10 kl 19.00. Fotbollsinomhusskor. Benskydd behövs inte. Inte fått helt bekräftat än att vi kan ha hallen, men planera in tiden. Planen är att vi ska ha premiär för fotbollsworkout. Mycket sulningsteknik, som vi sedan kommer att använda i futsalspelet.
Sedan träning lördag 12/10 på Bergevi, gräs. Förhoppningsvis kl 11-12.45. Kan tyvärr bli ändring senare i veckan, om Elinor måste jobba, men hoppas och tror inte det.
Framöver har vi sedan lagt in önskemål om tid i Sporthallen lördagar kl 11-12.30, från och med den 19 oktober. Den tiden får vi troligtvis.
De tider vi vill ha i Skåpafors är tyvärr upptagna, så vi behöver diskutera alternativen där.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera