Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lillkyrka IF P-13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lillkyrka IF P-13/14.
P-13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Har precis pratat med Götlundas lagledare som meddelar att de tyvärr drabbats av många sjukdomar i laget och därmed endast får ihop ett lag med 7st spelare.
Därmed blir det endast EN match imorgon med start kl 10.00.
De barn som blivit kallade till match nr 2 med start kl 11.15 får då komma till samling kl 9.25 istället. Vi kommer låta alla barn få prova på att spela även om speltid kommer bli ngt kortare. De som var med och spelade match mot Arboga kommer få mindre tid än de som inte tidigare spelat match. OM Götlunda orkar kan vi köra en extra 15 min period.
Vi hoppas på er förståelse för denna ändring nära inpå.
Matchkläder (shorts, tröja och strumpor) finns på Kärsta.
Mvh, Ledarna
| Örebro Syrianska IF Ungdom 4 Röd (hemma) | 2 jun, 18:30 |
| Träning | 4 jun, 18:00 |
| Träning | 6 jun, 09:30 |
| BK Ett Fyra (hemma) | 9 jun, 18:30 |
| Örebrocupen | 12 jun, 12:00 |
Ted står då över denna match i morgon så alla får chans att pröva på. Han kommer och hejar o sköter kiosken med oss vuxna :)
RapporteraRapportera
Mycket omtänksamt av er Emelie ? Han får givetvis gärna byta om om han vill det men blir som sagt begränsad speltid!
RapporteraRapportera