Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Luleå FC LFC F-2013_2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Luleå FC LFC F-2013_2015.
LFC F-2013_2015
Följ oss för uppdateringar
Hej!
På söndag den 3/5 har vi anmält oss till ett event på kulturens hus att gå på tillsammans som lag. Vi ser detta som en rolig och lärorik lagaktivitet. Nedan kommer info om eventet. På¨plats kommer det finnas profiler så som Therese Alshammar, Lotta Schelin, Danijela Rundqvist & Emma Nordin.
Viktig information inför Sluta Sluta i Luleå den 3 maj
Vi vill bara säga att vi verkligen ser fram emot att träffa er på Sluta Sluta i Luleå som går av stapeln söndag den 3 maj och vill samtidigt passa på att ge dig lite viktig information inför eventet. Observera att vi har bytt lokal och det alltså är Kulturens Hus i Luleå som gäller, och inte Luleå Energi Arena.
Vi öppnar dörrarna kl. 12.30 och drar igång programmet på scen kl. 13. Dagen avslutas sedan kl. 17.00. Observera att man ej får ta med egen mat och dryck till eventet, men det kommer finnas möjlighet att köpa enklare mat, snacks och dryck på plats.
På plats kommer tjejerna få ta del av föreläsningar runt ämnen som kost, mental hälsa och kroppens utveckling med sakkunniga och profiler som Lotta Schelin, Therese Alshammar, Danijela Rundqvist och Emma Nordin. Vi kommer även ha roliga prova på-aktiviteter och tävlingar med fina vinster. Eftermiddagen avslutas sedan med Arwin på scenen!
Vi vill även informera om att vi kommer filma och fota på plats, och genom ert deltagande under eventet samtycker ni till detta.
Under eventet kommer vi ställa frågor till tjejerna som de kommer få svara på direkt på plats med hjälp av sina mobiltelefoner, via Mentimeter. Därför önskar vi gärna att ni ber tjejerna ta med sig mobilen.
Vi ser verkligen fram emot att träffas på söndag, och hoppas ni kommer ha en lärorik och inspirerande dag tillsammans med oss. Varmt välkomna!
Hälsningar,
Team Sluta Sluta - Luleå.
| Älvsby IF (borta) | 12 maj, 18:30 |
| Träning | 13 maj, 17:00 |
| Träning | 14 maj, 17:00 |
| Sunderby SK (hemma) | 17 maj, 11:45 |
| Träning | 20 maj, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera