Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Luleå City BBK F06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Luleå City BBK F06.
F06
Följ oss för uppdateringar
Tisdagen 10 mars
UPPKAST 18.15, Kungshallen.
Samling 17.40
Följande splare har varit med på två eller tre träningar under sportlovet och kommer därför att spela matchen:
Ebba, Filippa, Isabelle, Makena, Malou, Melinda, Saga (Minna har varit på två tränignar men är har meddelat att hon är sjuk)
Följande spelare har utöver några av de som redan spelar matchen haft högst träningsnärvaro under vårterminen och spelar utifrån det:
Astrid, Emma, Selma.
OBS!
Tisdagens tillställning ses som en lagaktivitet. Vi kommer att ta upp närvaro. De som inte spelar skall vara ombytta. Vi kommer att köra fys på sidan av innan matchen samt i halvtid.
Vi behöver också tre tjejer som kan sitta i sek plus en eller två vuxna som kan vara med som stöd. Meddela mig om ni kan ställa upp!
Angående sjukdom. Tjejer som är förkylda stannar hemma. Tjejer som har skador, ex onda knän, som inte smittar skall komma till träningen.
Toppen, vad bra Thelma!
RapporteraRapportera