Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF Herr A
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kungsbacka IF Herr A.
Herr A
Följ oss för uppdateringar
Tjenare! har vart borta en längre tid nu pga influensa.. men har på senare tid försökt få tag på någon ansvarig för u-laget för att höra mig om träningstider,dock utan framgång! Någon som vet vem som leder u-laget samt när de tränar hör gärna av er..
Mvh: Petad
knät är OK henke, springer jag bort..
Gick igenom lapparna innan o du var en lågodsare..
Om det var på årets mål eller årets glasgubbe återstår att se..
Ta det lugnt nu på rehab..
Så vinner vi nu på lördag..
Hur e d me knät Albin Marshall!!!
Hade du inte varit så stor o stark skulle ja brottat ner daj.
Årets mål däremot, släpp fram mej bara så ska ni få se på en riktig dönare ala Kennet Kennholt.
Se nu te o vinn över Norvalla på Löda, en hamsterinställning o nåra tunnlar på Mattis så ska de nog gå bra. Ses om en vecka, drar iväg på en rehab.resa te Lanzarote.
Fixar vi en bra start på serierna i år med vinst i b-laget i dag och vinst över Norvalla på lördag...
Och förresten glöm inte fylla i ett säsongstips så snart som möjligt..
Förövrigt kan tilläggas att Hendrik Hermansson är ett hett tips på glas gubbe frågan på vad jag sett hittills..
Känner att jag måste ge mig in i debatten då det finns större och mer celebra stjärnor i släkten Solheim än den så kallade "Solpäls" (dock inte i fotboll måste jag smärtsamt medge), Solpäls kan säkert förklara vad jag menar och även förtälja hur, när och var ni kan beskåda släktens största stjärna!!!
Mvh
Wood Burns (Storebror "Solpäls")
Tråkigt med inställd B-lags match idag, vi får hoppas att vi tar hem serien på att alla andra lag inte dyker upp. Fick se en fin match på Ullevi dock, där GAIS spelade bländande vacker fotboll mot ett tjongande Hammarby. 1-1 får väl ses som en förlust med tanke på att GAIS borde haft en straff i första!
Rapportera
Kul att se att Ni är starka.
Jag tror att Ni ror hem serien i år och även har många goda år framför Er.
Lycka till med inkilningen ... själv gjorde man en ganska blek insats där.
Hoppas att jag kan se någon av Era matcher under säsongen...
Lycka till !!!
Från en numera inbiten Jönköpingsbo
Hur blir det på lördag, blir det nån inkilning?? Eller skjuter vi på det..
Tjena gubbs :)
RapporteraSynd att vi inte kunde fixa en 3 poängare igår...
Men vi fick i alla fall se en på nytt född Norèn sätta två kassar vem hade trott de...
2 målet va ju ett rent klass mål :)
Snyggt jobbat Norpan...