Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF Junior Flick
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kungsbacka IF Junior Flick.
Junior Flick
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi hade en rolig, men svettig kväll på Kungsbacka Crossfit idag. Instruktörerna körde hårt med både spelare och tränare och det kommer nog kännas för de flesta i morgon. :) Tur att det bjöds på välförtjänt pizza efteråt!
Nu laddar vi för bortamatch på söndag mot Varbergs BoIS.
Men, som läget är just nu kan vi tyvärr inte åka iväg på matchen eftersom vi inte har tillräckligt med bilplatser för alla spelare. Att ni som föräldrar ställer upp och kör till bortamatcherna är en förutsättning för att tjejerna ska kunna spela träningsmatcher och seriespel. Vi måste hjälpas åt!
Om du har möjlighet att köra på söndag får du gärna gå in och ange det i kallelsen så snart som möjligt.
Bonus för de som kör på söndag är att de får möjlighet att se det här fantastiska laget spela match. Bara det är värt en söndagstur till Varberg!
PS. Glöm inte svara på kallelsen till föräldramötet på tisdag!
//Tränarna
Inga kommande aktiviteter
| 29 maj | Matchdag på Tingbergsvallen! |
| 28 maj | Ny adress för Kungsbacka IF |
| 17 apr | Nu öppnar vi Tingbergets minigolf! |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera