Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF P15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kungsbacka IF P15.
P15
Följ oss för uppdateringar
Påminner alla som inte sökt sommarjobb och som vill söka att göra det senast tisdag nästa vecka.
Nytt för i år är att att alla som får jobb kommer få jobba minst tre veckor (om man vill).
Maila till info@kungsbackaif.se
Ledare Sommarfotbollsskolan
Här söker vi ledare födda 2011 och äldre, flickor och pojkar, som vill ge deltagarna en fantastisk vecka. På grund av bygget av Kungsbacka arena kan antal deltagare komma att påverkas och med det även antal ledare.
Sommarfotbollsskolan kommer att gå av stapeln måndag till torsdag vecka 25 (15 till 18 juni). Inför detta är det ett obligatoriskt utbildningstillfälle om cirka tre timmar samt hjälp med utdelning av material dagen innan där ledarna även får möjlighet att träffa sin grupp.
För ledare som fyllt 15 år är det obligatoriskt att lämna in begränsat registerutdrag för att vi ska följa Riksidrottsförbundets direktiv och riktlinjer. Instruktion kommer för de som tilldelas uppdrag.
Minigolfen
Helgjobb försäsong (startar vi upp så snart vädret tillåter, förhoppningsvis påskhelgen), arbetstid ca 4 h per dag.
Vem kan söka? Född 2009 eller tidigare.
Här jobbar man ensam.
Högsäsong – från midsommar till skolstart. Då har vi öppet alla dagar, arbetstid ca 4 h per dag.
Vem kan söka? Född 2010 eller tidigare.
En introduktion hålls i klubbstugan för alla som ska jobba.
Helgjobb eftersäsong. Erbjuds de som visat framfötterna under sommarsäsongen.
Smarholmen
Tillsammans med HK Aranäs har vi Kungsbacka Idrott som bemannar badplatsen Smarholmen ute på Onsala-halvön där vi har parkeringsövervakning samt enklare kiosk.
Arbetstid 9.00-16.00 eventuellt även 16.00-20.00
Här jobbar man alltid två och två.
Med vädret taget i hänsyn så är ambitionen att ha öppet under helgerna från slutet av maj. Under högsäsong så kommer det att vara öppet dagligen.
Hit söker vi aktiva födda 2009 och äldre där du måste kunna ta dig till och från Smarholmen.
En utbildning kommer att hållas för de som ska jobba.
Domaruppdrag
Våra äldre spelare som har domarutbildning som barndomare eller ungdomsdomare kommer att döma våra yngre lag i spelformerna 5 mot 5, 7 mot 7 och 9 mot 9. Vi kommer att fördela ut matcher på de som är intresserade och genomgår fortbildning (gäller ej de som gått domarutbildningar 2026). Under våren kommer vi utbilda fler barndomare med fokus på de som är födda 2012 men är det äldre spelare som önskar genomgå utbildning så kommer vi ha ett antal platser för detta. Barndomarutbildning gäller för spelformerna 5 mot 5 och 7 mot 7.
Ansökan
Din ansökan mailar du till info@kungsbackaif.se senast 29 mars
Ansökan ska innehålla:
* Vilket/vilka uppdrag du söker
* Vilka veckor du kan/önskar jobba (behövs ej för sommarfotbollsskolan då den endast är angiven vecka).
* En kort beskrivning av dig själv
* Varför du söker uppdragen
| Träning | 2 apr, 20:15 |
| Korvgrillning MIO | 4 apr, 11:00 |
| Träning | 7 apr, 17:15 |
| Träning | 9 apr, 18:45 |
| Träning | 12 apr, 10:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera