Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kumla HF P 2009-2010
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kumla HF P 2009-2010.
P 2009-2010
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa!
Hoppas ni har haft en under sommar/semester och njutit av bad och glass.
Tänkte att vi skulle dra igång en ny säsong på handbollen inom kort. Som det ser ut kommer träningarna att vara i Kumlaby på måndagar mellan 17:00-18:00. Vi drar troligtvis igång under vecka 35.
Det kan ju ha hänt saker under sommaren så jag kommer att skicka ut en inbjudan där jag vill att ni svarar ifall ni vill försätta att träna handboll under denna säsong. Detta är inte ett fysiskt möte utan jag behöver veta hur många vi kommer att vara under hösten.
Mvh Mattias
Hej hej! Blir det träning på måndag? Eller blir det längre fram? Mvh Johanna
RapporteraRapportera
Hej! Det är bara 2st som har meddelat att de vill fortsätta att träna handboll denna säsong. Det ser ut som att vi tyvärr måste lägga ner laget om vi inte hittar en lösning. Räkna med att det INTE blir någon träning på måndag. Jag återkommer hur framtiden ser ut inom kort.
RapporteraRapportera
Som det ser ut nu kan Lucas vara med 17.00 men i framtiden kommer tyvärr inte Lucas kunna vara med om tiden är 17.00 då jag slutar jobba 17.00. :/
RapporteraRapportera