Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Katrineholms SK FK Ledarinformation
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Katrineholms SK FK Ledarinformation.
Ledarinformation
Följ oss för uppdateringar
Genom Fotbollsfamiljen och vårt samarbete med IFK Norrköping erbjuds våra ungdomsledare en unik möjlighet att vara med på deras utbildning
Fotbollsfamiljen bjuder härmed in dig till årets ledarutbildning i temat Den goda utvecklingsmiljön och Fotbollspsykologi. Framtagen av Daniel Ekvall (Idrottspsykologisk rådgivare åt herrlandslaget och IFK Norrköping) och Emil Andersson utifrån SvFF:s tränarutbildningar. Emil kommer hålla i de fysiska träffarna som kommer ge en fördjupande kunskap. Vänder sig i första hand till tränare i spelformerna 7v7 och 9v9.
Förkunskapskrav för att gå är att minst genomfört SvFF D.
Upplägget tidsmässigt är följande:
Fem fysiska träffar över året.
Teori 1 (kick-off) 16/4,
Teori 2 17/5
Praktik 1/6
Praktik 23/8.
Sista tillfället inte bestämt ännu.
Viktigt att prioritera så att man närvarar på alla träffarna.
KSK har max 6 platser på utbildningen och intresserade anmäler sitt intresse genom att kommentera på denna nyhet senast 25 mars så skickar sedan föreningen in anmälan på de ledare som KSK väljer ut (om det blir fler än 6 intresserade ledare).
Inga kommande aktiviteter
| 25 nov | Adam tillbaka i KSK |
| 21 nov | Trygga miljöer för fler aktiva och ledare |
| 19 nov | Välkommen tillbaka - Ludwig |
| 15 nov | Intensiv futsalhelg för KSK |
Jag går gärna
RapporteraRapportera
Jag går gärna
RapporteraRapportera
Anmäler mig
RapporteraRapportera