Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Krokeks IF P-Junior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Krokeks IF P-Junior.
P-Junior
Följ oss för uppdateringar
Hej
Nu har information kommit ut om att fotbollsserien inte drar igång nästa helg. Inte helt oväntat. Planen är att dra igång serien 22-23 maj. Besked om det kommer bli av kommer i mitten av maj.
Vi har anmält två lag till Kolmården Cup som vi hoppas bli av. Så om ni inte redan har gjort det boka in 8-9 augusti. En av dagarna kommer vi att ha arbetsplikt. Vilken vet vi inte ännu men som vanligt är det obligatoriskt att alla familjer ställer upp med en förälder till detta.
Snart hoppas vi att vi får gå ut på riktigt gräs och träna. Det kommer troligen bli ändrade träningsdagar (måndag och onsdag) då men vi återkommer när det är 100 % spikat.
/Tränarna
| Torstorps IF Torstorp/ Lotorp (hemma) | 24 maj, 13:00 |
| Träning | 26 maj, 18:30 |
| Björsäters SK U (borta) | 27 maj, 18:30 |
| Träning | 28 maj, 18:30 |
| Malmslätts AIK Junior (borta) | 30 maj, 13:00 |
| 29 apr | Fotbollsskolan |
| 13 apr | Arbetsdag 26/4 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera