Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Herrhagens IF Knattegympa Grupp 2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Herrhagens IF Knattegympa Grupp 2.
Knattegympa Grupp 2
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Stort tack för idag allihop, så kul att träffas varje söndag. För kännedom är nu även knattegympagruppen kl.14:00 fullbokad, wow!
Det är alltid bra att vara fler och vi söker därför hjälpledare bland er föräldrar som kan tänka sig vara den som låser upp salen och tar närvaro/styr upp stationerna när ordinarie ledare är sjuk eller inte kan vara på plats.
Om ni anmäler intresse till detta innebär det att ni får ett nummer att ringa när ni kommer till gympahallen, då låser dörren upp sig. Ni får även tillgång till appen där ni bockar i vilka barn som på plats. I övrigt är det att ställa i ordning valfri hinderbana/stationer och innebandyhörna och det fria händer hur allt ser ut. Uppvärmning och gemensam lek är inget måste, bara roligt om någon vill styra upp det.
Eftersom Herrhagens IF Knattegympa går ut på att alla föräldrar är på plats, ansvarar för sitt barn och hjälps åt är det inte så stor skillnad att medverka som ledare på plats än deltagare, supersmidigt :)
Kan du tänka dig vara hjälpledare och hoppa in ifall nån av oss andra är borta? Stort tack - anmäl dig till herrhagensif@hotmail.com
Tack för idag, vi ses nästa helg!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera