Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlstad Suns Basket F 12/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Karlstad Suns Basket F 12/13.
F 12/13
Följ oss för uppdateringar
Nu är det i princip klart med kommande säsongs träningstider. Vi tänker oss tre träningar/vecka, varav en träning kommer att vara gemensam med killar 12/13. Under den gemensamma träningstiden kommer vi att samarbeta med Christofer och Anna och turas om att vara tränare. De äldre tjejerna (10/11) kommer att flyttas över till vårt lag och träna och spela med oss- vi berättar mer om upplägget på kommande föräldramöte!
Träningstiderna kommer preliminärt att vara:
Måndag 17.30-19
Tisdag 17.30-19
Torsdag 19-20
Samtliga träningar kommer att vara i Fröding Arena.
Vi har full förståelse för att flera tjejer har andra aktiviteter fortfarande och det är så klart helt ok att prioritera dessa i början av säsongen.
Vi kör igång v 34 med en "mjukstart", vi kommer att träna måndag 17.30-19 och torsdag 19-20. Kallelse kommer snart.
Det ska bli så roligt att träffa alla tjejer igen!!!
/Maria och Jenny
| Träning | 8 jan, 19:00 |
| Arvika Basket (borta) | 10 jan, 11:00 |
| Träning | 12 jan, 17:30 |
| Träning | 13 jan, 17:15 |
| Hammarö Basketklubb F11/12 (hemma) | 15 jan, 18:00 |
| 7 nov | Medlemsavgifter 25/26 |
| 6 nov | Årsmöte |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera