Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Katrineholms SK FK U-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Katrineholms SK FK U-lag.
U-lag
Följ oss för uppdateringar
Vid mötet i söndags delade vi ut körvprover och ni som har möjlighet får gärna försöka dra in lite pengar till lagkassan. Ni loggar in här (delikatesskungen.se/start) och registrerar koden 445993. Sista orderdag är den den 7 november.
Leos pappa Per är det som ansvarar för körvandet. Tack!
Även Mackans mamma Karin har idéer om att vi sälja ett rabatthäfte inför julen. Återkommer ang. detta. Ju mer pengar i lagkassan, desto mer kan vi hitta på med grabbarna. Om någon har fler idéer om hur vi kan dra ihop pengar så är vi öppna för förslag, men vi kommer sannolikt även att samla in pengar likt de två senaste åren inför Dalecarlia cup.
För övrigt så gick vi igenom lite planer framöver. Vi drar igång med inomhusträning på söndag kl 10-11 (kom i tid!) och sedan kommer vi att försöka klämma in tre pass/vecka, två inomhus och ett ute på konstgräset. Tiderna är inte spikade ännu, så håll utkik i kalendern.
Vi kommer att spela lite inomhuscuper i vinter och så snackade vi lite cup nästa år också. Det lutar åt Dalecarlia även 2017 med samma hotellboende som tidigare. Om någon mer är sugen på att haka på samma hotellpaket - återkom till Andreas.
För kännedom så kommer det även att dyka upp ett par nya spelare redan på söndag som vill pröva att träna med oss.
Ni som inte var på avslutningen kan ta del av filmer och lite bilder här. Vi passar även på att gratulera Victor lite extra, som blev utnämnd till årets ungdomsspelare.
| Katrineholms AIK (borta) | 29 maj, 19:00 |
| KSK-dagen | 30 maj |
| Träning | 1 jun, 19:00 |
| Träning | 2 jun, 18:30 |
| Träning | 4 jun, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera