Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlskoga SK P-2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Karlskoga SK P-2014.
P-2014
Följ oss för uppdateringar
Poolspel på Stråvallen söndag 28/8
Det kommer troligen bli regnigt och ganska svalt. Vi träffas i omklädningsrummet uppe på Stråningstorpskolan kl.9 för ombyte.
Våra matcher är kl.10 och 11:15 så förhoppningsvis håller vi värmen hela vägen fram trots blöta. Jag har lånat samma tält vi hade på Hovet cup så där under finns lite plats där vi kan hålla till om det regnar mycket.
Gällande matcherna kommer vi testa att våra killar har en fast position under en hel match (om möjligt beroende på hur många vi blir och om någon behöver vila osv.) och det handlar om att vara antingen försvarare eller anfallare. Vi kommer även dela upp hur vi coachar våra spelare, en ledare för spelarna på planen, en för de som ska bytas in/har kommit ut och en för målvakten. Med denna lite tydligare uppdelning hoppas vi att det ska bli enklare för killarna på planen.
Ses på söndag! :)
//Ledarna
| IF Karlstad Fotboll grön (borta) | 17 maj, 12:00 |
| Träning | 18 maj, 18:30 |
| Träning | 21 maj, 17:30 |
| IFK Skoghall blå (hemma) | 24 maj, 15:00 |
| Träning | 25 maj, 18:30 |
| 8 maj | Bollek kör igång med grästräning, födda 2020-2022 |
| 7 maj | Poolspel 5 mot 5 |
| 6 maj | Besök av fotbollsutvecklare |
| 6 maj | Fortbildning för ledarna |
| 15 apr | Seriespel 7 mot 7 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera