Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KRIF Hockey KRIF U11-U12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KRIF Hockey KRIF U11-U12.
KRIF U11-U12
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Nu så är det dags, 19/8 har vi fått besked om att isen kommer att vara på plats i Soft Center Arena igen.
Så här kommunicerar vi i C-gruppen
Vi använder mest den här sidan och e-post för att hålla kontakten. I menyn till vänster hittar du kontaktuppgifter och kalendern. Vi har också en stängd Facebookgrupp för föräldrar. Där lägger vi upp information om aktiviteter, kvarglömda saker och annat som kan vara bra att veta. Gå gärna med i gruppen för att hålla dig uppdaterad! (KRIF Hockey C-grupp)
Kallelser/kalender
Alla träningar och matcher läggs upp i vår kalender, den uppdateras även när det blir förändring från ordinarie tider. Kallelser skickas ut när det är träning och poolspel. Dessa kallelser är obligatoriskt att svara på. Den som blir kallad svarar på kallelsen via appen laget.se som finns både på App store och hos Google Play. Detta för att vi ledare ska kunna vara så förberedda som möjligt inför träning och poolspel. Vänligen respektera svarstider för respektive händelse.
Matcher (Poolspel)
Även den här säsongen så kommer vi att spela poolspel 3 mot 3 + målvakt. Nytt för i år är att bägge lagen deltar i matcher anordnade av Smålands Ishockeyförbund. Så fort poolspelen är lottade så kommer de att presenteras här på sidan. Vi varje poolspel så spelas minst 3 matcher.
Träning | 15 sep, 16:50 |
Träning | 16 sep, 16:30 |
Träning | 18 sep, 16:50 |
Träningsmatcher U11/U12 | 21 sep, 10:30 |
Bemanning träningsmatcher | 21 sep, 10:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera