Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kinna IF P-05
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kinna IF P-05.
P-05
Följ oss för uppdateringar
Vi i P05 arrangerade idag en Skill Day tillsammans Coerver Coaching. Ett 5 timmars träningspass som leddes av instruktör Dennis från Coerver Coaching Sverige med fokus på teknik, skills och fart.
Deltagare från Kinna IF P05 och P06 lag samt inslag från både Skene IF och IFK Örby. Efter lite klassiskt manfall sista dagarna (vabruari och skador) var det till slut 19 tappra lirare som dök upp laddade! Kul förbrödring utanför gränserna och ett kvalitètspass för såväl spelare som ledare. Mycket nya tankar, idèer och inspiration att ta med och bygga vidare på. Dessutom fick många spelare chans att lära känna lite nya kompisar!
Vädret blev trots allt bra. Planen var perfekt. Alla spelare var noggranna och skötte sig exemplariskt.
Det var även en hel del nyfikna och intresserade ledare och föräldrar från olika föreningar och lag på plats. Väldigt lyckat och kul. Bra intresse och engagemang!
Tack till alla iblandade spelare, ledare och föräldrar som möjliggjorde detta. Bra insats som vanligt med kiosk och vårt alldeles egna Kinna IF kaffe.
Detta gör vi snart om igen!
Bilder och någon video från dagen kommer inom kort upp på sidan.
Forza KIF