Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KIF Örebro DFF F2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KIF Örebro DFF F2013.
F2013
Följ oss för uppdateringar
Idag är sista dagen på KIF Örebros, i år, högt hyllade fotbollsskolevecka. Tjejerna på plats kommer att spela sitt eget EM på Rosta Gärde som uppvärmning inför herrarnas match i eftermiddag!
Årets upplaga blev långt mer lyckad än vi nånsin kunde föreställa oss och responsen från ledare, deltagare och föräldrar har varit fantastisk! Anmälan är nu öppen igen till andra veckan (v 33) så passa på att anmäla er!
Klubben har lagt ut en hel del härligt bildmaterial från veckan på sin instagramsida så hoppa in där och följ för att kunna ta del av dom härliga vibbarna och mycket mer - kif_orebro
VIKTIGT!
Så kommer också en påminnelse inför söndag, tjejerna kommer till Behrn Arena i sina röda matchställ.
Mätta i magen, pigga, glada och pepp på match!
Var i tid! Avspark kommer inte att vänta på oss så vi behöver komma på plats i tid. Samling vid norra grinden kl 16:30, senast.
Tjejerna hämtas sen ca 19:30 vid norra grinden.
Förbered tjejerna på att heja fram vårat KIF till vinst!
| Träning | 9 jun, 17:30 |
| Lillkyrka IF (hemma) | 9 jun, 19:00 |
| Träning | 10 jun, 17:30 |
| Örebro Cupen | 13 jun, 12:00 |
| IFK Emtunga (hemma) | 13 jun, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera